Style brody - jaka broda pasuje Tobie?

data utworzenia: 2019-02-10 | data aktualizacji: 2019-02-10

stylizacja-brody

Męskie brody nieustannie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród panów w każdym wieku. Bez względu na preferowany styl, wykonywany zawód czy kształt twarzy zarost jest w stanie dodać wiele uroku, uwydatnić naturalne piękno mężczyzny oraz podkreślić jego niepowtarzalny charakter. Warto jednak zauważyć, że rodzajów oraz stylów bród jest bardzo wiele, dlatego przed wybraniem odpowiedniej dla siebie opcji należy zastanowić się przede wszystkim nad tym, jaki najlepiej będzie pasował do danego typu urody. Istnieje wiele różnych typów, do których pasują inne style bród. Jakie? O tym właśnie pragniemy opowiedzieć.

Propozycje dla twarzy kwadratowej

Osoby, które wyróżniają się kwadratową twarzą, powinny postawić na strzyżenie ostrymi i bardzo precyzyjnymi liniami wzdłuż kości policzkowych. Najlepiej sprawdzi się u nich krótki po bokach, a dłuższy na brodzie zarost, który idealnie podkreśli zalety kwadratowej linii żuchwy. Najczęściej mężczyźni o kwadratowej twarzy wybierają kozią bródkę, jednak dobrze sprawdza się u nich również zarost szlachcica, czyli wąsy oraz pasek zarostu na brodzie. Inną opcją może być bródka wokół ust - wąsy oraz broda tworzące koło.

Jak wysmuklić okrągłą twarz przy pomocy zarostu?

Odpowiedzi na to pytanie z pewnością szuka wielu mężczyzn o okrągłej twarzy. Goląc zarost pod kątem wzdłuż policzkowych kości, będą oni mogli cieszyć się wrażeniem bardziej smukłej twarzy. Propozycjami dla takich osób są zarost - kotwica, czyli wąsy oraz spiczasta bródka, jak również Balbo - broda pozbawiona bokobrodów oraz przycięty, opadający wąs. Doskonałym rozwiązaniem okazać się może także tak zwany "twardziel" - krótka bródka z wąsikami oraz niezwykle starannie przycięte boki. Wielu mężczyzn o okrągłej twarzy wybiera też pełną kozią bródkę starannie oddzieloną od wąsów.

Twarz owalna - najbardziej uniwersalny typ

Osoby wyróżniające się owalną twarzą mogą pozwolić sobie na najwięcej rozwiązań, bowiem do tego typu pasuje niemalże każdy zarost. Zarówno tak zwany trzydniowy, jak i klasyczny wąs będą prezentowały się doskonale u mężczyzn, których twarz przybiera owalny kształt.

Właściwa pielęgnacja zarostu

Dzięki odpowiednio dobranemu zarostowi każdy mężczyzna może odmienić swój wizerunek, a także wyrazić siebie, pokazać swój temperament i osobowość. Aby cieszyć się zawsze pięknym zarostem, należy skupić się nie tylko na wybraniu konkretnego rodzaju brody, ale także kosmetyków służących do jej prawidłowej pielęgnacji. Choćby najlepiej dobrany zarost, jeśli nie będzie zadbany, nie będzie prezentował się dobrze.

Mężczyźni, którzy wymagają od kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji brody czegoś więcej niż tylko skuteczności, powinni stawiać na naturalne, wydajne, a także przyjazne dla środowiska propozycje, które charakteryzują się sprawdzoną formułą. Najwyższa jakość, na którą składają się starannie dobrane składniki, pozwoli cieszyć się każdego dnia piękną, zadbaną i lśniącą brodą - bez względu na jej charakter.

Sklep groomen - najlepsze kosmetyki dla mężczyzn